Leasing operacyjny, Santander Consumer Multirent

Leasing samochodowy i jego rodzaje

Jedną z form zakupu samochodu jest leasing samochodowy, którego popularność jest coraz większa. Jeszcze nie tak dawno leasing przeznaczony był wyłącznie dla firm. Obecnie jest to forma finansowania zakupu auta dostępna również dla osób prywatnych. Zobaczmy czym jest leasing i na jaki jego rodzaj można się zdecydować.

Na czym to polega?

Leasing operacyjny, Santander Consumer MultirentLeasing samochodowy to po prostu specjalna umowa, która zawierana jest między leasingodawcą a leasingobiorcą. Ten pierwszy to podmiot finansujący, ten drugi zaś to użytkownik. Na podstawie podpisanej umowy dochodzi do wydzierżawienia samochodu. Jednocześnie umowa bardzo precyzyjnie określa warunki obowiązujące obie strony. Mówi między innymi o wysokości rat, jakie leasingobiorca zobowiązany jest regularnie wpłacać na konto wskazane przez leasingodawcę.

Jakie rodzaje leasingu wchodzą w grę?

Obecnie wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje leasingu. W ofercie firm leasingowych znajdują się w związku z tym:

-leasing operacyjny;

-leasing finansowy;

-leasing zwrotny.

Jeśli chodzi o leasing operacyjny, samochód jest własnością podmiotu finansującego. To on może dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Kiedy leasing się kończy, użytkownik ma obowiązek zwrotu samochodu.

Leasing finansowy wiąże się z koniecznością jednorazowego opłacenia podatku VAT. W koszty prowadzonej działalności można „wrzucić” wyłącznie odsetki od spłacanych leasingodawcy rat. Kiedy umowa leasingowa wygasa, właścicielem samochodu zostaje użytkownik.

Leasing zwrotny to szczególna forma leasingu, której warto poświęcić odrębny artykuł.

Czy trudno znaleźć firmę leasingową?

Obecnie na rynku działa wiele firm świadczących usługi leasingowe. Jedną z tych, którą można śmiało polecić jest Santander Consumer Multirent. To firma, która może pochwalić się bogatym doświadczeniem i ogromną dbałością o klienta. Jej oferta jest naprawdę bardzo bogata.

Leasing to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują samochodu, ale jednocześnie nie mają dość środków, aby kupić go za gotówkę, a kredyt bankowy nie leży w gestii ich zainteresowań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.